چه زمانی پنجره های UPVC منزلتان را می بایست تعویض کنید؟

چه زمانی  پنجره  های UPVC منزلتان را می بایست تعویض کنید؟

چه زمانی پنجره های UPVC منزلتان را می بایست تعویض کنید؟

بسیاری از کسانی که در سال های گذشته از پنجره های UPVC  استفاده کرده این سوال را از خود می پرسند ، بنابراین اگر شما نیز به تعویض پنجره هایتان فکر کرده اید در این مطلب به دید شفاف تری در این مورد خواهید رسید .

پنجره UPVC چگونه ساخته می شود؟

اولین چیزی که باید هنگام پاسخ دادن به سوال احتمالی بدانید ، این است که پنجره دوجداره شما از سه قسمت مهم تشکیل شده است :

1-قاب یافریم 

nowintech

قاب پنجره upvc از دو بخش تشکیل شده است ،

قابی که در قسمت باز شده پنجره قرار می گیرد و قاب ای که شیشه را نگه می دارد. هر دو آنها ازپروفیل UPVC ساخته شده اند که مزایای بسیاری نسبت به قاب های چوبی قدیمی دارند.از جمله نگهداری ساده تر ، نصب سریع ،ضد اثرات خوردگی و پوسیدگی و …،اما این نکات به این معنی نیست که آنها برای همیشه دوام خواهند یافت گرچه به احتمال زیاد از سری های مشابه عمر طولانی تری خواهند داشت .

2- شیشه چند جداره

nowintech

شیشه ها درواقع  قلب پنجره  می باشند ، که از دو (یا گاهی اوقات سه) شیشه با شکافی که بین آنها خلا است تشکیل شده و یا برای کاهش انتقال حرارت و ایجاد یک واحد عایق این شکاف از گاز کم آب پر می شود .

یک نوار(زهوار )،شیشه ها را در فاصله ای از هم قرار داده و درزگیر برای نگه داشتن شیشه  در کنار هم  قرار میگیرد تا بخار را متوقف  کنیم. ماده خشک کن یا ماده خشک کننده ، در نوار فضا قرار می گیرد تا رطوبت موجود را جذب کند.

 

3- یراق آلات

nowintech

لولا ، دستگیره و قفل که به قاب بیرونی و خود قاب پنجره وصل شده است.

 

پنجره های UPVC من چند سال دارند؟

تخمین زمان نصب و ساخت پنجره های UPVC  به غیر از زمانی که خود مالک آن ها را نصب کرده است تقریبا غیر ممکن می باشد ، با این حال در ایران از حدود ۱۰ سال پیش اکثر ساختمان های ساخته شده برای بهره گیری از مزایای پنجره دوجداره از پنجره های UPVC  استفاده کرده اند .

همچنین توجه داشته باشید که هر پنجره UPVC تولید شده قبل از سال ۱۳۸۷ در بهترین حالت از نظر راندمان انرژی ، در گرید C درجه بندی می شوند. پنجره های جدید UPVC مانند کتزولت دارای گرید A  کیفی می باشد که امروزه در سطح وسیعی مورد استفاده قرار می گیرند .

عمر پنجره UPVC چه مدت است؟

به طور پیش فرض عمر پروفیل ها و پنجره های UPVC،  بیست (20) سال در نظر گرفته می شود در صورتی که پنجره ها با پروفیل های ضعیف خیلی زودتر خراب می شوند ، چرا که این پنجره ها به طور مناسب عایق رطوبت نیستند و به تدریج کارایی خود را از دست می دهند.

همچنین باید بدانید در مواقع خراب شدن پنجره فقط  پروفیل های UPVC  علل خرابی نمی باشند و عواملی همچون یراق آلات پنجره و سایر عناصر نیز می توانند باعث آن شوند .

برخی از شاخص ها نشان می دهد یک پنجره uPVC به آخر عمر خود رسیده است :

                 1- از بین رفتن خاصیت عایق بودن ( بری گرما ، سرما و گرد و غبار .. )

بارزترین نشانه ای که نیاز به تعویض پنجره UPVC  را نشان می دهد  ار بین رفت خاصیت عایق بندی است .

               2- تراکم در قسمت داخلی پنجره ها

هوای سرد به سمت قسمت داخلی می رود و راندمان پنجره به خطر افتاده است.

                3- نشت

به طور کلی نشان زمانی که علیق بندی پنجره ضعیف شده است  یا اینکه حفره های تخلیه مسدود شده اند. بسته به شدت آسیب، می توان این حفره ها را اصلاح کرد اما ممکن است زمان آن باشد که عملکرد کلی شیشه چندجداره  به مشکل خورده باشد و نیاز به تعویض کلی رسیده باشد .

آیا پنجره UPVC خاصیت عایق خود را از دست می دهد؟

همانطور که در بالا گفته شد پنجره UPVC شما می تواند ایراداتی را ایجاد کند که عملکرد عایق بندی آنها را کاهش می دهد. اما نکته دیگری وجود دارد که در اینجا باید مورد توجه قرار دهیم. اثر پنجره به طور مستقیم تحت تأثیر میزان فاصله بین تخته ها است که توسط زهوار کنترل می شود. پنجره های قدیمی از شکافی در حدود ۶ میلی متر استفاده می کردند در حالیکه در پنجره های مدرن  تقریباً ۱۶ میلی متر هستند. بنابراین نتیجه می گیریم که اگر شیشه دوجداره UPVC قدیمی خود را با لوازم مدرن جایگزین کنید ، خانه شما بسیار بهتر عایق بندی خواهد شدو از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر خواهد بود .

آیا در منزل سر و صدا ازار دهنده است؟

یکی از فواید بسیار زیاد جداره  مضاعف این است که باعث کاهش میزان نویز منتقل شده به خانه می شود. بدون تردید جهان با ترافیک جاده ای ، ترافیک هوایی ، فعالیت های صنعتی و رفتارهای اجتماعی متاسفانه آلودگی های صوتی  در حال افزایش است … به نظر می رسد که این روزها حتی مکان هایی که قبلاً آرام بود ، با آلودگی های صوتی احاطه شده باشد.

یک راه حل استفاده از پنجره های دو جداره مدرن می باشد همچنین گزینه شیشه های دو یا سه جداره هم راه حل مطلوبی به نظر می رسد .

آیا تعویض پنجره های قدیمی به پنجره UPVC  به ارزش خانه من اضافه می کند؟

شکی نیست که پنجره های دو جداره قدیمی و زرد رنگ برنمای منزل شما تأثیر منفی خواهد گذاشت و جایگزینی آنها با پنجره UPVC   که از نظر عایق بندی  کارآمد تر هستند ، تفاوت بزرگی ایجاد می کند. همچنین در نظر بگیرید که شیشه های دو جداره مدرن در نما و رنگ های بسیار گسترده تری قرار دارند.

سبک هایی برای هماهنگی با سن و معماری خانه شما وجود دارد که ظاهر کلی آن را به شدت بهبود می بخشد.

گروه نوبن تک ،امیدواراست  که این اطلاعات برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد و همانطور که در بالا ذکر شد دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است اکنون زمان تعویض پنجره های دو جداره UPVC قدیمی شما باشد. اگر می خواهید در مورد پنجرهUPVC  موجود خود یا  بسیاری از گزینه های جدید پنجره موجود در دسترس شما اطلاعات بیشتری داشته باشید ، لطفا با ما تماس بگیرید. ما خوشحال می شویم که به شما در انتخاب بهترکمک کنیم.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید